" /> Ambalaj Nedir? Ambalaj sanayisinin durumu nedir? | Bayan Cilt Bakımı
 

Ambalaj Nedir? Ambalaj sanayisinin durumu nedir?

26 Kasım 2017
121 kez görüntülendi

Ambalaj Nedir? Ambalaj sanayisinin durumu nedir?

Ambalaj Nedir?

Ambalaj nedir ? Ambalaj içinde bulunan maddeyi korumak taşımak ya da muhafaza etmek için kullanılan kapsayıcı örtülere Ambalaj denir.

Ambalaj çeşitlerinden bahsetmek gerekirse Plastik ambalaj, kâğıt ambalaj gibi yapıldığı maddelere göre isimlendirilirler. Bizim konumuz ise plastik ambalaj.

Plastik Ambalaj petrol ya da petrol ürünlerinden üretilen ambalajlara denir. Üretiliş ve kullanılan hammaddeye göre adlandırılırlar.

Plastik ambalaj çeşitleri nelerdir?

PET (Polietilentetraftalat), PVC (Polivilklorür), PP (Polipropilen), PS (Polistren) ve PE (Polietilen)’dir.

Plastik ambalajın avantajları nelerdir?

Plastik ambalaj diğer ambalaj türlerine göre daha ekonomiktir. Dayanıklılık konusunda da kağıt ve kumaş ambalajlara göre daha avantajlı durumdadır. Gıda ve mağazacılık sektöründe diğer ambalaj çeşitlerine göre tercih edilme konusunda önderdir.

Polietilen hammaddeden üretilen plastik ambalajlar çevreye ve insan sağlığına zararlı değildir. 2 yıl gibi kısa bir sürede doğada tamamen çözülebilmektedir.

Daha ağır maddeleri taşımakta başarı oranı çok yüksektir.

Ambalaj sanayinin durumu

Türkiye’de ambalaj sanayi gelişmiş sektörler arasında sayılmaktadır. Sektörün ende gelen firmalarından olan eprati plastik ve ambalaj olarak polietilen madde kullanarak doğada tamamen çözülebilen plastik poşet üretimi yapmaktayız.

 

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj , Kısa Saç Modelleri ,Borsa Öğrenme