" /> Cildin Gençlik Kazanması İçin Öneriler | Bayan Cilt Bakımı
 

CİLDİN GENÇLİK KAZANMASI İÇİN ÖNERİLER

26 Mayıs 2017
543 kez görüntülendi

CİLDİN GENÇLİK KAZANMASI İÇİN ÖNERİLER

Hemen hemen herkes cildinin güzel, genç, sağlıklı görünmesini ister çünkü bir insanı güzel gösteren bakımlı görünen cildidir. Biz kadınlar cildimizin güzelliği için elimizden geleni yapıyoruz çoğu zaman yaptığımız bakımlar ile bunun karşılığını da alıyoruz. Ama bazen yeni birisiyle tanıştığımızda olduğumuzdan daha genç ve ya yaşlı durduğumuzu dile getirir. Bu da tamamen cildimizin yapısına bakarak söyledikleri bir tespittir. Kimse istemez tabi kii genç yaşlar da cildinin yaşlı görüntüsü o yüzden cildimizin elastik yapısını korumalı ve buna göre hareket edip cilt bakımımızı ihmal etmemeliyiz. Şimdi ise size cildinizin nasıl genç, sıkı ve bakımlı olacağına dair önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

ÖNERİLER

Cildin genç görünüme sahip olması için en temel önerimiz tabi ki bol su içmektir. Çünkü su içmek hem cildimiz hem de vücudumuz açısından güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer ki susuz kalırsak cildimiz kuru bir görüntüye sahip olacak bu da bize eksi olarak geri dönecektir. Gün de 2- 2.5 litre su içmemiz söylenir ama 3 litre su tüketmek daha iyi olacaktır.
Cildinin genç görünmemesinin diğer bir nedeni ise cilt’te oluşan kırışıklıklardır. Kırışıklığın oluşma sebebi cilt kendi elastik yapısını ve gerginliğini kaybetmesidir. Kırışıklığa veda etmek için yüz egzersizleri yapmak önemlidir bunun yanında cilt için uygun krem kullanmak şarttır ama bunlar doğal olup içinde herhangi bir kimsayal madde bulundurmaz ise kurtulabilirsiniz.
Tabi ki vücudumuz sadece cildimizden oluşmamaktadır. Bunun yanında ellerimiz, ayaklarımız, bacaklarımız ve tüm vücudumuz vardır, onlarada düzenli olarak bakım yapmak şarttır. Misal cildiniz güzel bir görüntüsü var, ellerinizin ve ayaklarınızın görüntüsü kuru ve nemsiz ise o sizi güzel göstermeye yetmeyecektir o halde el ve ayaklarımıza da düzenli olarak bakım yapmak şarttır bunun için her akşam sabun ve su ile yıkayıp nemlendirici kremleri sürmeyi ihmal etmeyiniz.
Ve son olarak sigara kullanıyorsanız bırakınız. Ne kadar düzenli olarak bakımınızı yapmanız da, yaptığınız bütün bakımlar boşa gidecek ve çabuk yaşlanmanıza zemin hazırlayacaksınız.

CİLDİN GENÇLİK KAZANMASI İÇİN ÖNERİLER Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj , Kısa Saç Modelleri ,Borsa Öğrenme