" /> Cildinize Uygun Makyaj Sırları | Bayan Cilt Bakımı
 

CİLDİNİZE UYGUN MAKYAJ TÜYOLARI

9 Haziran 2017
240 kez görüntülendi

CİLDİNİZE UYGUN MAKYAJ TÜYOLARI

Cilt tipleri 3 şekilde karşımıza gelmektedir. Bunlar; Karma cilt, kuru cilt ve yağlı ciltlerdir. Herhangi bir nemlendirici krem alırken cilt tipine uygun alıyoruz da cilt tipine uygun neden makyaj yapmıyoruz? Cilt tipleri vücudumuzun sağlığı açısından önemli bir unsurdur düşünsenize yağlı cilt tipine sahipsiniz ve kuru cilt tipine yönelik malzemelere yöneliyorsunuz vücutta bu gibi değişimleri ciltte leke gibi etkenler ile kendini gösteriyor.
Her cilt tipi için ayrı makyaj tüyoları vardır bunlara uyarak güzel bir makyaj yapmak oldukça önemlidir. Makyaj yaparken cilt tipine uygun yapmak hem makyajınızın kusursuz hem de kalıcılığını arttıracaktır. Bu yüzden her cilt tipleri için aşağıda uygun tüyolara göz atmanızda fayda vardır.
Cilt Tiplerine Göre Makyaj Tüyoları

Yağlı cilt tipine sahip olan kişiler krem ve fondoten kullanımını azaltmalı veya kullanımı bırakmalıdır. Krem ve fondotenler yağlı bir içeriğe sahip olduğu için yüzünüze sürdüğünüzde hoşlanmadığınız bir görüntü ortaya çıkabilir ve temizlenmediği taktirde sivilcelere zemin hazırlamış olursunuz.
Kuru cilt tipine sahip olan kişilerin aklından çıkartmaması gereken en önemli şey, kuru yapıya sahip olan makyaj malzemeleri kullanmamaya özen göstermektir. Kuru cilde sahip olan kişiler kuru malzeleri tercih ederse cildinde daha çok kuruluğun arttığını ve hoş bir görüntü oluşturmadığını görecektir ve bu da cildinizin daha çok zarar göreceğini gösterir.
Karma cilt tipi en zor bakım yapılan ve uğraştıran cilt tiplerindendir. Ne kuru bir cilt tipine ne de yağlı bir cilt tipine sahiplerdir. Ciltlerinin bazı bölümleri yağlı iken bazı bölümleri ise kuru olduğu için makyaj yaparken baya zorlanırsınız. Makyaj yapacağınız bölgeyi hem kuruluk ve hemde yağlılık derecesinden değerlendiriniz ve buna yönelik makyaj malzemesi almaya özen gösteriniz.

Cilt Tipine Göre Makyaj Malzemesi Nasıl Seçilir?
Yağlı ciltlerin makyaj malzemesi alacak iken yağlılık seviyesini düşerecek malzemeleri tercih etmesi gerekmektedir. Ayrıca fondoten kullanmamaları sağlık açısındam önemli bir yere sahiptir.
Kuru ciltler makyaj malzemesi alacak iken genellikle nemlendirici etkisi yüksek olan malzemeleri tercih etmeleri gerekmektedir. Fondoten kullanmak yerine BB krem kullanmak hem cildi nemlendirilecek hem de pürüzsüz durmasını sağlayacaktır.
Karma ciltler ise yağlı olan bölgelerin seviyesini indirmesine, kuru olan bölgelerin ise seviyesini yükseltmek adına makyaj malzemeleri tercih etmelidir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj , Kısa Saç Modelleri ,Borsa Öğrenme