" /> Cildinizi genç tutmaya hazır mısınız? | Bayan Cilt Bakımı
 

Cildinizi genç tutmaya hazır mısınız?

23 Haziran 2017
234 kez görüntülendi

Cildinizi genç tutmaya hazır mısınız?

CİLDİ YAŞLANDIRAN ETMENLER VE ÇÖZÜMLERİ

Gün içerisinde bir yere giderken ve yahut evde bile bir takım cildimizi güzelleştiren pratik bakımlar yaparız bunlardan biriside makyajdır. Makyaj kısa sürede olsa kusurları örten ve cildi güzelleştiren bir faktördür. Bakımlı bir kişi olmak düzene ayak uydurmak demektir ama bakımlı olmanın güzel yanları olduğu gibi kötü yanlarıda vardır. Cilt problemleri yaşamamak ve ya yaşanmış olsa bile en aza indirmek adına bakımlarda yapmak şarttır.

Bunlar ne hep birlikte bilgilenelim.

Öncelikle cildinize yatırım yapın bunu nasıl yaparız diyorsanız gündüz ve öğle saatleri güneşten gelen UV ışınlarından kendinizi koruyunuz, mümkün olmadıkça bu saatlerde dışarı çıkmayınız ve mutlaka 50 faktörlük güneş kremlerini ve güneş gözlüğü kullanınız aksi taktirde kahverengi güneş lekelerine maruz kalacaksınız, gözlerinizi kıstığınız için kırışıklıklara zemin hazırlayacaksınız.

Çeşitli makyaj eşyaları kullanmamaya özen gösterin yaşlanma etkisinden kurtulabilirsiniz.

Makyajınızı temizlemeden uyumamaya özen gösteriniz, gözenekleriniz kapalı kalacağı için cildiniz nefes almayacaktır ve zamanla göz çevreniz böylelikle kırışacaktır.

Kuaföre gidildiğinde dudak üstündeki tüyler ip ile alınması da zamanla kırışıklıkları ortaya çıkartacaktır.

Cildin yaşlanmaması için uzmanların her zaman söylediği 2-2.5 litre su tüketmektir. Su tüketmek sadece cildi onardığı, yenilediği gibi bütün organlara da etkisi vardır.

Meyve sebze ağırlıklı beslenmek ve hafta da 2-3 kere et/tavuk/balık tüketmek protein almak sağlıklı vücuda sahip olmak için tüketilmesi önerilmektedir.

Ve son olarak hareket etmek günde 20 dakika yürümek genel olarak cildi sıkılaştırır diri bir görüntü ortaya çıkarır ve diğer sağlık problemleri için oldukça iyi bir çözümdür

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj , Kısa Saç Modelleri ,Borsa Öğrenme