" /> Cilt Bakımı – Güne Dinç Bir Şekilde Başlamak ! | Bayan Cilt Bakımı
 

Cilt Bakımı – Güne Dinç Bir Şekilde Başlamak !

25 Haziran 2017
294 kez görüntülendi

Cilt Bakımı – Güne Dinç Bir Şekilde Başlamak !

GÜNE DİNÇ BİR ŞEKİLDE BAŞLAMAK

Sabahları dinç bir şekilde güne merhaba demek için öncelikle uyku düzeninin olması gerekmektedir. Kişi ortama 7 saat ve erken saatlerde uyuması lazımdır çünkü sadece gece belli saatlerde vücudumuz büyüme hormonu salgılamaktadır ve buna vücudumuzun ihtiyacı vardır. Özellikle gelişme dönemindeki gençlerin buna dikkat etmesi gerekir.

Sabahları dinç şekilde uyanamayan kişilere baktığımızda iş esnasında ayakta uyuklama, sinirli, asabi olarak görürüz ve uykusuzluk genelde sağlık problemlerini beraberinde getirdiği gözlemlenilmiştir.

Sabahları Dinç Uyanmak İçin Neler Yapmalıyız?

Öncelikle uyku düzenini ayarlamak için kendinize ait calışma planı hazırlayın. (ortalama 7 saat uyumak şartıyla)

Alarm Ertelemeyin; Ne kadar alarm ertelerseniz o kadar yataktan kalkma süreniz uzayacaktır.

Güneşi Odanıza Davet Edin; Bildiğiniz kadarıyla D vitamini sadece Güneşte bulunmaktadır. Uyumadan önce perdenizi yarı açık kalacak şekilde bırakarak uyuyunuz sabah alarmdan önce sizi uyandıran Güneş olsun ve salgılanan adrenalin hormonu ile güne daha zinde uyanınız.

Az Miktarda Çikolata Tüketiniz; Araştırmalara göre özellikle bitter çikolata hafızanın daha çalıştığı, odaklanmasını ve mutluluk hormunu salgıladığı tespit edilmişti. Sabah uyandığınızda 2 küp bitter yiyerek güne zinde ve mutlu başlayabilirsiniz.

Su İçin; Her zaman söylediğimiz gibi su içmek her şeyden önemlidir özellikle sabah aç karnına su içmek vücudunuza merhaba demektir. Gece boyunca susuz kalan vücudunuzun ihtiyacını böylelikle giderebilirsiniz.

Enerji yiyecekleri tüketiniz.

Rahat yastık ve yatağı tercih ediniz.

Sabah egzersiz yapmayı unutmayınız.

Alarmları sevdiğiniz müzikleri yaparak mutlu uyanabilirsiniz.

Her gün aynı saatte uyumaya ve uyanmaya dikkat ediniz.

Cilt Bakımı – Güne Dinç Bir Şekilde Başlamak ! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj , Kısa Saç Modelleri ,Borsa Öğrenme