Güzel bir cilt için maske hazırlamak | Bayan Cilt Bakımı
 

Güzel bir cilt için kolay maske hazırlamak

19 Haziran 2017
256 kez görüntülendi

Güzel bir cilt için kolay maske hazırlamak

Güzel, pürüzsüz, ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için çeşitli ürünlere para vermenize gerek yok artık düşünsenize hem para veriyorsunuz hem de etkisini görmüyorsunuz?

Size özel maskelerimizi en ideal şekilde hazırladık hem bütçenizi hem etkisini hem de kolaylığını düşündük. O halde okumaya devam edelim.

Yeşil Çay Maskesi

5-6 poşet çayı 10 dakika buz dolabında bekletiniz, gözlerini kapatıp cildinize koyup öylece uzanınız, belirli dakikalarda poşetlerin yerlerini değiştirin gördüğünüz gibi işlem oldukça basittir. Cildinizin sıkılaştığını ve daha genç bir görünüme sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Domates Maskesi

Yüzünüzdeki siyah noktalardan, sivilcelerden şikayetçi iseniz bu maske tam size göre yapmanız gereken sadece 1 kırmızı domates. Domatesi ortadan ikiye bölünüz ve yüzünüze yerleştiriniz (iç kısmı size dönük olacak) 20 dakika yüzünüzde yavaş yavaş ovalayınız.

Yoğurt Maskesi

Yağlı ve karma cilde sahipseniz ve amacınız cildinizi temizlemek ise bu maske size tamamen yardımcı olacaktır. Yarım kase yoğurdu yüzünüze sürünüz kuruyana kadar bekleyiniz soğuk su yardımı ile yüzünüzü yıkayınız ferahladığınızı hissedeceksiniz.

Muz Maskesi

Hem kokusu hem etkisi bakımından oldukça etkili bir maskedir.

Yarım muz, 2 zencefil ve 2 tatlı kaşığı balı iyice karıştırınız macun hale gelecek şekilde ardından yüzünüze sürünüz 30 dakika bekletip soğuk su ile durulayınız. Cildinizin nemlendiğini fark edeceksiniz.

Yukarıda verdiğimiz tariflerden size en uygun olanını seçip şimdiden uygulamaya başlayıp farklı görünüz.

Güzel bir cilt için kolay maske hazırlamak Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , Firma rehberi , kolay makyaj