" /> Vitaminlerin Cilde Faydaları Nelerdir? | Bayan Cilt Bakımı
 

VİTAMİNLERİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR

4 Mayıs 2017
975 kez görüntülendi

VİTAMİNLERİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR

 

Vücudumuzun en önemli organlardan biri cildimizdir. Cildimizi ne kadar sağlıklı tutarsak kırışıklıklardan o kadar kurtuluruz ve oluşumunu engelleriz.
Cildimizi genç tutmak öncelikle aldığımız vitaminlerin etkisinden ve cilt bakımından geçmektedir. Aldığımız vitaminlerin şimdi etkilerini ve hangi böyleye daha iyi geldiklerini öğreneceğiz.

A Vitamini; Eğer ki cildiniz çok kuruysa ve nemsiz ise anlayın ki A Vitamini eksikliğiniz vardır. A Vitamini cildinizin nem kazanmasını, canlanmasını, ciltte oluşan kırışıklıkları, sarkmaları, ince cizgilerin oluşumunu engeller. A vitamini bulunan besinler; lahana, havuç, kayısı, yumurtadır. A vitamini açısından bunlar zengin besinlerdir. Kuru cilde sahipseniz bunları tüketmek iyi olacaktır.

E Vitamini; Bağışıklık sistemi zayıf olanlara genellikle tavsiye edilen vitamindir. E vitamini bağışık sistemini düzenlemede ve dışarıdan gelen mikroplara karşı savunma haline geçer. Yaşlılık lekelerini azaltmaya yardımcı olur. E vitamini bulunan besinler; fındık yağı, brokoli, yer fıstığı, balık yağı, zeytin ve ayçekirdeğinde bulunur.

C Vitamini; C vitamini de E vitamini gibi yaşlılık lekelerini ve yaşlanmayı önleyen bir vitamindir ayrıca ciltte kolejen üretimini arttırarak cildin elastik yapısına yardımcı olur, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olunmasını sağlar. C vitamini bulunan besinler; domates, ahududu, limon, karalahan, brüksel lahanası, kuru fasülye ve salatalıkta bolca bu vitamine rast gelebilirsiniz.

B Vitamini; Sağlıklı cilt için vücudumuzun olmazsa olmaz vitaminleri arasındadır. Dinç, diri, sağlıklı bir vücut isteyenler bu besinleri sofrasına koymalıdır. B vitamini bulunan besinler; balık, kırmızı et, yumurta, karaciğer, soya fasülyesi, mantar, yeşil yapraklı bitkiler ve kuru üzümdür.

K Vitamini; Cildin yenilenmesinde K vitaminin oldukça etkisi vardır. Göz altını rahatlatmada, yara izlerinin azalmasında ve yenilenmesinde büyük etkisi vardır ayrıca yeni ameliyathaneden çıkan kişilere k vitamini olan besinler önerilir. K vitamini bulunan yiyecekler; bamya, ıspanak, kuşkonmaz, yaban mersini, kivi, kuru erik K vitamini açısından zengindir.

VİTAMİNLERİN CİLDE FAYDALARI NELERDİR Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık kalp krizi belirtileri , evde para kazanmanın yolları , kulak mantarı , kolay makyaj , Kısa Saç Modelleri ,Borsa Öğrenme